Výstupy projektů programu IS IZS již čtyři roky pomáhají hasičům

technika-mimoradky.png

30. 9. 2019 – Na konci roku 2015 byl u Hasičského záchranného sboru České republiky do ostrého provozu uveden nový informační systém operačního řízení Národní informační systém integrovaného záchranného systému a informační systémy krajských operačních a informačních středisek hasičských záchranných sborů krajů.

Současně byla dokončena modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek integrovaného záchranného systému.

Jednalo se o výstupy projektů programu „Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek integrovaného záchranného systému“, ve zkratce IS IZS, které jsou od té doby využívány při každodenní činnosti – pomáhají Hasičskému záchrannému sboru České republiky při příjmu tísňových volání a následnému vysílání sil a prostředků k mimořádným událostem.

Program IS IZS byl realizován u všech tří základních složek integrovaného záchranného systému, tj. u Hasičského záchranného sboru České republiky, Policie České republiky a zdravotnických záchranných služeb krajů.

Cílem programu IS IZS bylo zvýšení kvality poskytovaných služeb občanům v úseku tísňového volání, operačního řízení a interoperability jednotlivých základních složek integrovaného záchranného systému.

V roce 2017 integrovaný záchranný systém převzal ocenění Český zavináč, a to a zásadní přínos k rozvoji a modernizaci integrovaného záchranného systému a tísňových linek prostřednictvím realizace programu IS IZS.

Projekty programu IS IZS byly realizovány se spolufinancováním ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného operačního programu (42 z celkového počtu 45 projektů). Gestorem celého programu IS IZS je Ministerstvo vnitra-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky.

plk. Ing. Vladimíra Kracíková
vedoucí oddělení strukturálních fondů
Ministerstvo vnitra-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR
Kloknerova 26
148 01 Praha 414
Tel. 950 819 264
Mobil: 724 192 978
Fax: 950 819 637
vladimira.kracikova@grh.izscr.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.